Ważny apel do działkowców. Policja ostrzega przed ogromnym niebezpieczeństwem.

Wraz z nadejściem sezonu działkowego, policja zwróciła się z ważnym apelem do działkowców. Funkcjonariusze przypominają wszystkim właścicielom ogródków o konieczności zabezpieczenia altan ogrodowych. Wartościowy sprzęt, elektronika oraz inne przedmioty pozostawione w słabo zabezpieczonych altankach mogą stać się łatwym celem dla złodziei.

Zalecane jest stosowanie odpowiednich środków ochrony oraz wzajemna czujność działkowców, aby uniknąć nieprzyjemności związanych z kradzieżą.

Sezon działkowy, a ryzyko kradzieży.

Sezon działkowy sprzyja nie tylko pracom ogrodowym i wypoczynkowi, ale niestety również działalności złodziei. Policja zauważa, że słabo zabezpieczone altany są często celem kradzieży. Złodzieje mają na celu wartościowy sprzęt ogrodowy, urządzenia RTV i AGD, a także butle gazowe. Działkowcy powinni zatem zadbać o solidne zabezpieczenie swojego mienia.

Jak skutecznie zabezpieczyć altanę?

Policja podkreśla, że kluczowe jest odpowiednie zabezpieczenie altanek, w tym zamknięcie kłódek, zamków, okien i drzwi. Ważna jest również wzajemna pomoc sąsiadów – obserwacja terenu i zwracanie uwagi na obce osoby, które mogą być potencjalnymi sprawcami przestępstw. Zapamiętywanie twarzy i zachowań podejrzanych osób może pomóc w ich identyfikacji i zatrzymaniu przez policję.

Ostrzeżenia i porady od policji

Policjanci ostrzegają, że złodziej może wejść na działkę nawet w obecności właściciela. Zalecają, aby nie pozostawiać bez nadzoru pieniędzy, dokumentów i kluczy, szczególnie w otwartych altanach. Informacje o miejscu zamieszkania działkowców w połączeniu ze skradzionymi kluczami mogą ułatwić złodziejowi dostęp do mieszkania ofiary. St. asp. Anna Szajbler z KPP w Lubinie przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które mogą uchronić przed kradzieżą.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 13.05.2024, Polska Policja.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.