Zaczęło się !!! Zaglądają na działki i wlepiają mandaty. Najwyższa kara wynosi nawet 1500 zł.

Jesteś działkowiczem? Wielu z nich nawet nie zdaje sobie sprawy, że narusza zasady regulaminu ROD. Przepisy zawężają się z roku na rok, a wysokość mandatów i grzywien znowu wzrosła.
Wraz z początkiem wiosny na działkach ROD znów zaczyna tętnić życie. To nie tylko szybka ucieczka od zgiełku miasta bez konieczności jego opuszczania, ale dla wielu główna forma wypoczynku na świeżym powietrzu. Niektórzy oddają się pasji ogrodnictwa, a inni leniuchują na leżakach. Jednak na działce dzierżawionej od zarządu ROD konieczne jest ścisłe trzymanie się przepisów. Ich złamanie grozi mandatami, które działkowcy otrzymują coraz częściej. Niekiedy z niedorzecznych przesłanek.
Ile wynosi mandat, a ile grzywna na działce ROD?

Uciążliwe zachowania działkowców sprawiają, że regulaminy dotyczące użytkowania Rodzinnych Ogródków Działkowych zostają zaostrzone. Mandat za wykroczenie na działce sięga już 1500 zł. Co ciekawsze, można go dostać nie tylko za zakłócanie spokoju dziennego i nocnego, ale też za używanie nieprzyzwoitych słów czy naruszenie porządku i czystości.
Z kolei grzywnę w wysokości 1000 zł można wręczyć właścicielowi zwierzęcia, które wymknęło się spod kontroli lub zostało wyprowadzone bez smyczy czy kagańca. Połowę tej kwoty zapłacimy w przypadku zaśmiecania wspólnej przestrzeni.
Czego nie wolno robić na działkach ROD?

Aby uniknąć kar finansowych, lepiej dokładnie zgłębić regulamin użytkowania działki ROD, która wyraźnie określa, czego nie należy robić w ogródkach działkowiczów oraz częściach wspólnych.

Wymienia się między innymi zakaz: realizacji budowy naruszającej przepisy ROD, utrudniania sąsiadom korzystania z działek, palenia odpadów, parkowania poza wyznaczonymi strefami, w tym mycia i naprawiania auta na terenie działki, mieszkania lub pomieszkiwania na działce czy prowadzenia na niej działalności zarobkowej w jakiejkolwiek formie.

/ gazeta.kobieta.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.